U natječajnom roku pristigla su 23 dizajnerska rješenja, od kojih ih je 7 bilo na razini profesionalnih dizajnerskih rješenja i 16 na razini amaterskih dizajnerskih rješenja. Zaprimljenim radovima su dodijeljene šifre te su pod šiframa i evaluirani.
Nagrađena su dva rada u skladu sa Uvjetima natječaja.
Zahvaljuemo svim prijaviteljima koji su svojim radovima otežali rad ocjenjivačkom odboru. U roku od dva tjedna ćemo kontaktirati svakog prijavitelja pojedinačno, a nagrađenima čestitamo.
Nagrađeno profesionalno dizajnersko rješenje za suvenir Pripovjedna
kutijica:
Ime i prezime autora: Maja Čizmić Regula
Adresa: 10 000 Zagreb, C. Zuzorić 51
Naziv rada: Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč
Opis rada: Osnovna ideja vodilja je bila edukativnost kroz bajke I.B.M. te je zato odabrana jedna od bajki I.B.M.: Regoč. Kako bi posjetitelji ponijeli i prenijeli priču o Ogulinu kao o gradu bajki potreban je suvenir koji je lako prenosiv, a istovremeno upotrebljiv i praktičan s osnove edukativnosti. Rad je zamišljen kao prenosna edukativna kućica i slikovnica u jednom, s dvije lutke pomoću kojih se priča priča o Regoču. Kroz rad su sažete scene iz bajke Regoč
– rijeka između dva sela, tvrđava Legen u kojoj živi Regoč, šuma i kućica. Rad
je zamišljen kao samostojeća bajka kroz koju se uz pomoć lutki pričaju bajke.
Upotrebom šarenih boja, želja je da se ilustrira bajkovitost i potakne
kreativnost korisnika. Korišteni materijali su prirodni – 100%: pamuk, filc,
vuneni filc, također je to primjenjeno i na ambalažu.
Najbolje amatersko dizajnersko rješenje za suvenir Pripovjedna kutijica:
Ime I prezime autora: Renata Rupil (šifra 22)
Adresa: 52440 Poreč, Sv. Maura 18
Naziv rada: “ja sam… poslušaj moju priču”
Opis rada: Projekt “ja sam… poslušaj moju priču” zamišljen je kao uporabni suvenir i uspomena na Ivaninu kuću bajke, ručno izrađene papučice za djecu koje personificiraju likove iz bajki putem jednostavnih i prepoznatljivih elemenata i boja, kreirane su s ciljem da kreativno i aktivno potiču djecu na prepričavanje priča… na način da u prvom licu, uživljavajući se u omiljeni lik priče, prepričavaju kroz teatralni nastup i igru bajku svojim prijateljima, roditeljima,… Papučice kao zamjena za masku jednostavno zanimljive su kao sredstvo koje može izuzetno pobuditi dječju teatralnost, ležernijeg su karaktera, oslobađaju kreativni potencijal izražavanja cijelog tijela bez nepotrebnog sakrivanja mimike lica… jednostavno u udobnoj kućnoj atmosferi elemenat koji nam je uvijek pri nozi… Papučice su izrađene od filcane vune veselih boja, ručno su šivane i svaki par je drugačiji… ovisno o inspiraciji. Elementi su jednostavnog dizajna, te što prirodnijih materijala i modernog izričaja. Pričanje priči i izrada papučica zahtijevaju posvećenost, kreativnost i vrijeme… jednom rječju – ljubav. Kroz svako prepričavanje nešto pomalo se promijeni, doda, oduzme, naglasi,… tako da kreativni rad prepričavanja na neki način stopi se kroz naš život kao što se papučice malo-pomalo prilagode nožici…
Papučice koje nas podsjećaju na lika iz bajke, povest će nas svojom toplinom i udobnošću u svijet mašte, u svijet koji potiče razmišljanje, pobuđuje kreativnost, otvara nove spoznaje… Uloga pomagača (roditelja, djeda i
bake,…) je da ponukne prve korake djeteta da “shvati” igru, da osvijesti svoju
glavnu ulogu I da mu se pripomogne prepričavanje u prvom licu. Interakcija
glavnog lika – glumca koji kroz svoj monolog prepričava što mu se desilo u
bajci i publike koja pripomaže pitanjima jest taj drugačiji pristup
prepričavanja priče koji je zanimljiv, pomalo bizaran, na prve korake zahtjevan
dok se ne shvati “kako to ide”, no istovremeno kreativan i pobuđujući.